Organizatorzy

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już od wielu lat współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Efektem dotychczasowej współpracy są m.in. spotkania realizowane w ramach dwóch edycji cyklu „Wielkie pytania w nauce” oraz wydanie publikacji pt. „Nigdy nie układaj się ze złem” autorstwa ojca Ludwika Wiśniewskiego.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

wsiiz

Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie to niepubliczna uczelnia, która powstała w 1996 roku. Oferuje studia licencjackie i magisterskie na 19 kierunkach, miedzy innymi na Zarządzaniu, Informatyce, Logistyce czy Dziennikarstwie.

WSIiZ znajduje się w czołówce polskich uczelni niepublicznych o klasie międzynarodowej.

Uczelnia wykształciła ponad 40 tysięcy osób. Od 2001 roku w WSIiZ studiują studenci z zagranicy, którzy mają możliwość studiowania wybranych kierunków w języku angielskim. 

WSIiZ oferuje kilkanaście kierunków na studiach I, II i III stopnia, studia w języku angielskim, w tym na jedynych w Polsce, elitarnych ścieżkach General Aviation i Aviation Management. Uczelnia prowadzi także studia podyplomowe oraz uniwersytet trzeciego wieku pod nazwą „Akademia 50+”. Na studiach realizowany jest bogaty pakiet zajęć praktycznych w ponad 80 specjalistycznych laboratoriach. WSIiZ z sukcesem prowadzi badania naukowe zarówno w obszarze nauk społecznych, jak i nauk ścisłych, przyrodniczych i medycznych. Zajęcia prowadzą m.in. profesorowie z najlepszych zagranicznych uniwersytetów oraz praktycy biznesu. Uczelnia współpracuje z wieloma firmami i instytucjami, dzięki czemu studenci uczestniczą w komercyjnych projektach podmiotów biznesowych.

Uczelnia posiada 28 000 m2 własnej powierzchni dydaktyczno-biurowej, w tym kilkadziesiąt specjalistycznych laboratoriów usytuowanych w budynku głównym w Rzeszowie oraz
w nowoczesnym kampusie w podrzeszowskiej Kielnarowej, w skład którego wchodzi m.in. Centrum Edukacji Międzynarodowej (CEM).

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych.

Czytaj więcej

"Tygodnik Powszechny"

Logo Tygodnik Powszechny

„Tygodnik Powszechny” to najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce.

Pełen obraz tygodnia: o kuluarach wielkiej polityki pisze Andrzej Stankiewicz, Polskę i Polaków przez pryzmat reportażu i rozmowy oglądają Anna Goc, Błażej Strzelczyk i Przemysław Wilczyński. Satyrycznych rysunków komentujących aktualne sprawy dostarcza Bartosz Minkiewicz, autor komiksów „Wilq”.

Zawsze zaskakujące analizy na przecięciu polityki, religii, popkultury tworzy Marcin Napiórkowski. Najnowsze seriale odkrywa Jakub Majmurek, nowe i stare idee omawia Jakub Dymek, o książkach piszą Ryszard Koziołek, Marek Bieńczyk, Łukasz Najder. Wśród felietonistów są Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller, Jan Klata. Co tydzień najważniejsze filmy recenzuje nagrodzona przez PISF za krytykę filmową Anita Piotrowska. Piszemy też o muzyce współczesnej i poważnej, o teatrze i operze, o najbardziej gorących wydarzeniach.

Wielokrotnie nagradzany dział zagraniczny zapełniają korespondenci z całego świata: jesteśmy w Azji, w Iraku i Turcji, nasz dziennikarz jako pierwszy z polskich mediów był na Lampedusie, od początku towarzyszymy wydarzeniom na Ukrainie, jesteśmy też w Nowym Jorku i Waszyngtonie, w Izraelu i Niemczech, z Francji piszemy o terroryzmie, z Argentyny o Papieżu, a z Wenezueli o gospodarczym krachu.

„Tygodnik Powszechny” to katolicyzm otwarty. Najważniejsze informacje z Watykanu papieża Franciszka i z kraju. Duchowość, medytacja, stosunki państwo-Kościół – nie unikamy żadnego tematu. Piszemy o Kościele wobec pedofilii i o świecie wobec Kościoła – wśród autorów Szymon Hołownia, ks. Adam Boniecki, ks. Michał Heller, Zuzanna Radzik, o. Ludwik Wiśniewski, ks. Jacek Prusak, Piotr Sikora i Artur Sporniak.

Czytaj więcej