Aktualności - Bądź na bieżąco

"Sztuka rozmowy" - spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem

Prawidłowa komunikacja to podstawa zrozumienia. Rozmowy towarzyszą nam w każdej dziedzinie życia. Są nieodzownym elementem naszej codziennej egzystencji. Ale czy umiemy rozmawiać? Co zrobić, aby nasze rozmowy były dobre, by przynosiły pożądane efekty?

Jak sprawić, by stały się przyjemnością i sztuką? Dlaczego w dzisiejszych czasach mniej rozmawiamy? Na te i inne pytania odpowiedzą nam podczas spotkania „Sztuka rozmowy” inaugurującego trzecią edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”  prof. Jerzy Bralczyk – Mistrz polskiej mowy oraz Michał Ogórek – dziennikarz i felietonista. Już 5 grudnia, o godzinie 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej porozmawiamy o rozmowie. 

Jak mówi sam Ogórek:

„Rozmowa o rozmowie może wydawać się tautologią: poszukiwaniem sensu wymiany zdań w niej samej. A jednak nie: do wszystkiego i w nauce, i w polityce (tej akurat bardzo rzadko) i naszych codziennych kontaktach dochodzi się rozmawiając, prowadząc dialog, wymieniając poglądy”.

Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach projektu Fundacji Tygodnika Powszechnego pod tytułem "Wielkie Pytania dla Polski - na nowo" dofinansowanego ze środków Templeton Religion Trust.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że wszystkie bilety na spotkanie pt. "Sztuka rozmowy" z udziałem prof. Jerzego Bralczyka oraz Michała Ogórka zostały wyczerpane. 

Zachęcamy jednak do sprawdzania stanu rezerwacji biletów. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, iż w wyniku rezygnacji zarejestrowanych osób w systemie udostępnione zostaną wolne miejsca na spotkanie. 

Media o wydarzeniu "Sztuka rozmowy": 

Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek w Rzeszowie - wsiz.rzeszow.pl

Prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek powiedzą nam, jak rozmawiać - money.pl

Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek w Rzeszowie - tokfm.pl

WIELKIE PYTANIA W NAUCE - forumakademickie.pl

Rzeszów: "Sztuka rozmowy" z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem - zaproszenie - e-biblioteka.rzeszow.pl

Spotkanie z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” - rzeszow.pl

Trzeci cykl „Wielkie pytania w nauce” z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem - rzeszow-news.pl

Wielkie pytania w nauce - rzeszow.tvp.pl

Wielkie pytania w nauce: Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek. Rezerwuj bilet! - biznesistyl.pl

Spot radiowy - Radio TOK.FM