Aktualności - Bądź na bieżąco

Czy szczęścia można się nauczyć?

„Czy szczęścia można się nauczyć?" – to tytuł kolejnego spotkania z udziałem doktor psychologii, terapeuty uzależnień Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej oraz teologa i etyka ks. prof. Alfreda Wierzbickiego.

Czy szczęścia można się nauczyć? - PlakatWedług Freuda, szczęście jest czymś subiektywnym, dlatego trudno jest przyjąć taką definicję szczęścia, która zadowoliłaby wszystkich. Istnieją tak przeróżne indywidualne koncepcje szczęścia, że aż krańcowo odmienne, nieuporządkowane lub wręcz sprzeczne. Dlatego trudno jest dokładnie powiedzieć, na czym właściwie miałoby polegać szczęście. Jest ono na tyle złożone, że pozostaje niezgłębione i niewypowiedziane.

Wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na pytania: w jaki sposób należy myśleć o szczęściu, na czym polega jego istota, co sprawia, że człowiek czuje się szczęśliwy i w końcu czy wszyscy jesteśmy w stanie nauczyć się szczęścia - zapraszamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 27 lutego br., o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego. 

Ważną częścią rozmowy będzie również dyskusja. Już dzisiaj prosimy o przesyłanie pytań Prelegentom za pośrednictwem formularza kontaktowego. 

SPRAWDŹ STAN BILETÓW

Spotkanie „Czy szczęścia można się nauczyć?" realizowane jest w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce” przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z "Tygodnikiem Powszechnym".

Zobacz zapowiedź spotkania