Aktualności - Bądź na bieżąco

„Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie” - intelektualna i muzyczna uczta z udziałem Mistrzów

Wszechświat jest symfonią, bo przecież muzyki nauczyliśmy się od wszechświata …

Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie - plakatCzy zdarzyło Ci się kontemplować piękno kosmosu przy dźwiękach Vivaldiego? Czy zastanawiałeś się na czym polegają podobieństwa i różnice między partyturami Vivaldiego i partyturami kosmosu? Czy w końcu chcesz być świadkiem spotkania, w czasie którego dowiesz się jak wiele wspólnego mają ze sobą dwa najważniejsze obszary kreatywnej aktywności człowieka - nauka i sztuka?

Wszystkich, którzy chcą kontemplować wszechświat z Einsteinem i Vivaldim, zapraszamy do udziału w spotkaniu z ks. prof. Michałem Hellerem oraz prof. zw. Konstantym Andrzejem Kulką. Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia br., o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Spotkanie połączone zostanie z wykonaniem utworu "Cztery pory roku" Antonio Vivaldiego. Mistrzom towarzyszyć będzie zespół ARSO Ensemble w składzie: Robert Naściszewski (skrzypce), Orest Telwach (skrzypce), Izabela Tobiasz (altówka), Anna Naściszewska (wiolonczela), Sławomir Ujek (kontrabas), z gościnnym udziałem Andrzeja Zawiszy (klawesyn).

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA

Ważną częścią rozmowy będzie również dyskusja. Już dzisiaj zachęcamy Państwa o przesyłanie pytań Prelegentom za pośrednictwem formularza kontaktowego. 

Spotkanie pt. „Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie" realizowane jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Fundację Tygodnika Powszechnego we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym".

Brak wolnych miejsc